Гравюра

Рити́на або ґравю́ра (фр. gravure від graver — вирізати, створювати рельєф) — вид графічного мистецтва, створення тиражованих зображень шляхом контрастного друку з рельєфних поверхонь або через трафарет. Кожен відбиток з друкарської форми вважається авторським твором.

Гравюра

- різновид графічного мистецтва, заснований на техніці гравіювання.

Зображення у мистецтві гравюри виходить в результаті відбитка на папері (в дзеркальному вигляді) з друкарської форми - "дошки" з металу, дерева або пластику з нанесеним на неї поглибленим малюнком. Малюнок гравірується на «дошці» спеціальними різцями - штихелями, голкою або труїться кислотою. Відбиток, отриманий на папері отримав назву "естамп".

За способами обробки дошки мистецтво гравюри розділяють на два різновиди: високого друку (опукла гравюра) і глибокого друку (поглиблена гравюра). Всі різновиди гравюри, літографія, альграфія і монотипія об'єднуються іншим терміном - друкована графіка.

Першою виникла гравюра високого друку на дереві - ксилографія.
У Стародавньому Китаї буддійські "ксилографи" - гравірувані на дерев'яних дошках тексти з зображеннями - відомі з I ст. н. е., вони з'явилися разом з винаходом паперу.
У Європі перші з датованих гравюр на дереві - "Мадонна з чотирма святими" (1418) і "Святий Христофор" (1423). Ксилографія розвивалася разом з мистецтвом друкованої книги.
 
Незважаючи на технічні труднощі, черноштрихова манера ксилографії стала класичною для європейського мистецтва.

Серед майстрів граверів 17 ст. почесне місце займають гравери з України Ілля,
Олександр і Леонтій Тарасевичі.
Вид:

Різці для гравюри №1 (набір 12 шт), S12/1, ESSDEE

(0)
11.00 грн.

Різці для гравюри - виготовлені з високоякісної вуглецевої сталі, що забезпечує міцність і довговічність лез. Різець № 1 -  дозволяє отримати середні по товщині штрихи і лінії...

Різці для гравюри №2 (набір 12 шт), S12/2, ESSDEE

(0)
11.00 грн.

Різці для гравюри - виготовлені з високоякісної вуглецевої сталі, що забезпечує міцність і довговічність лез. Різець № 2 - дозволяє отримати середні широкі штрихи і  ліній..

Різці для гравюри №3 (набір 12 шт), S12/3, ESSDEE

(0)
11.00 грн.

Різці для гравюри - виготовлені з високоякісної вуглецевої сталі, що забезпечує міцність і довговічність лез. Різець № 3 - корисно для створення дрібних точок і кіл..

Різці для гравюри №4 (набір 12 шт), S12/4, ESSDEE

(0)
11.00 грн.

Різці для гравюри - виготовлені з високоякісної вуглецевої сталі, що забезпечує міцність і довговічність лез. Різець-ніж № 4 використовують для процарапування великих і широких площ штрихами однієї ф..

Фольга для гравюри «Голографія», А4 (305х229мм), HFB3, ESSDEE

(0)
21.00 грн.

Папір для гравюри А4 формату, з голографічним ефектом. Незвичайний спосіб створення картин-гравюр. За допомогою різців для гравюри акуратно, штрихами зніміть верхній шар відповідно до задуманого м..

Фольга для гравюри «Золото», А4 (305х229мм), GFB3, ESSDEE

(0)
21.00 грн.

Папір для гравюри А4 формату, з ефектом золота. Незвичайний спосіб створення картин-гравюр. За допомогою різців для гравюри акуратно, штрихами зніміть верхній шар відповідно до задуманого мотиву, ..

Фольга для гравюри «Мідь», А4 (305х229мм), CFB3A, ESSDEE

(0)
21.00 грн.

Папір для гравюри А4 формату, з ефектом меди. Незвичайний спосіб створення картин-гравюр. За допомогою різців для гравюри акуратно, штрихами зніміть верхній шар відповідно до задуманого мотиву, і ..

Показано с 1 по 12 из 19 (всего 2 страниц)