Фарби гуашеві

Гуаш  (фр. Gouache, італ. guazzo водна фарба, плескіт) — вид акварельних фарб, більш щільний і матовий, ніж звичайна акварель.

Гуашшю виконувалися книжкові мініатюри вже в середні століття. В епоху Відродження художники застосовували техніку гуаші для ескізів, картонів та інших підготовчих робіт, а також для портретних мініатюр.

Твори мистецтва, виконані гуашшю, теж носять назву гуаш.

Гуашеві фарби виготовляються з пігментів і клею з додаванням білил. Домішка білил надає гуаші матову бархатистість, але при висиханні кольору кілька вибілюється (высветляется), що повинен враховувати художник в процесі малювання. За допомогою гуашевих фарб можна перекривати темні тони світлими. Висохле зображення, зроблене гуашшю, злегка світліше вологого, що робить складним підбір кольору. Основа може бути чутливою до утворення тріщин, якщо накладена занадто товсто.

Гуашшю можна працювати не тільки на папері, але і на грунтованому (не размываемом) полотні, на тканини, картоні, фанері. Гуаш широко застосовується в декораційного живопису, при виконанні різних ескізів. Дуже часто використовують її для кольорових начерків. Гуаш зручна в роботі і, що важливо, дає можливість вносити виправлення в процесі роботи. Шар фарби середньої товщини сохне від 30 хвилин до 3 годин залежно від вологості повітря. Плакатна гуаш відрізняється від художньої більшою криючою здатністю і колірною насиченістю. Це досягається заміною цинкових білил каоліном, менше разбеливающим фарбу і робить її більш щільною, насиченою і звучною.